Skip to main content
2014. július 13. - 10:26

Tizedik helyen végzett a magyar páros

A luzerni Világkupa harmadik versenynapján ismét borongós, 15°C-os időjárás fogadta a verenyzőket. Ezen a hideg, esős napon az “A” és “B” döntőket rendezik meg. A három magyar egység közül, a könnyűsúlyú kétpár evezős egységünk volt érdekelt a versenyszám “B” döntőjében.

Galambos Péter – Csepregi Gábor összeállítású egység az első 500 métertől kezdve a negyedik helyen haladt a “B” döntőben, s bár 1000 méternél visszacsúsztak az 5. helyre, egy erős hajrának köszönhetően megelőzve a kanadai és a dán csapatot is, a 4. helyen értek célba, amely az összesítésben a 10. helyet jelenti. A “B” döntőt az a holland páros nyerte, akik az aiguebelettei Világkupán az “A” döntőben az 5. helyen végeztek, a második helyezett pedig az idei Európa Bajnokság második helyezett német párosa lett. A mieink immár második alkalommal utasították maguk mögé a dán egységet, amelyben ott ül Henrik Stephansen, aki a tavalyi Világbajnoskágon arany érmet szerzett könnyűsúlyú egypár evezősben (emlékeztetőül: onnan Galambos Péter egy fényes bronz éremmel tért haza).