Skip to main content
2008. június 06. - 16:20

Második helyen végzett a magyar csapat az Olimpiai Reménységek Versenyén.

Hat ország részvételével – Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Ausztria, Szerbia és Magyarország – pénteken, a Velencei-tavi evezős pályán került megrendezésre a 2008 évi Olimpiai Reménységek Versenye.Három első helyet szereztek a serdülő válogatottban szereplő magyar versenyzők:Férfi kormányos nélküli kettesben Vallyon Bence és Novák Edvin a Tisza Evezős Egylet Sportiskola versenyzői, női egypárevezősben Gyimes Krisztina a Győri Vizügy Spartacus Evezős Klub versenyzője, és női négypárevezősben Gonda Gréta, Abid Sziham (Tisza EE SI), Bálint Sára (Démász Szeged Vizisport Egyesület) és Kiss Hella (Csepel Evezős Klub) remekeltek. A viharos ellenszél igencsak megnehezítette versenyzőink dolgát, de még így is sikerült további négy második és négy harmadik helyet is szerezniük.Mindezek ellenére azonban a csapatverseny győztese a Cseh csapat lett 38 ponttal, másodikak a magyarok 32 ponttal, harmadik helyen pedig a lengyel csapat végzett 24 ponttal.A hétvégén további megmérettetések várnak az evezősökre, hiszen szombaton és vasárnap kerül megrendezésre a nyílt Vidék Bajnokság, ami egyben második válogató versenyük is. (döntők: szombaton 14:20 – 18:00 vasárnap: 13:00-17:37)Ezen az evezős seregszemlén a legkisebbektől (mini egypárevezősök 12 évesek) a legidősebb veteránokig minden korosztály felvonul. Az indulók között található dr. Haller Ákos is, aki most teljesen új hajóegységben próbálkozik, a váltottevezős – Ákos korábban párevezős egységekben indult – kormányos kettesek mezőnyében.Ezen a versenyen azonban nem áll rajthoz olimpiai kvótás könnyűsúlyú kétpárevezősünk Varga Tamás (Démász Bajai Spartacus VSC) és Hirling Zsolt (Vác Városi EC), akik hétfőtől ismét edzőtáborban készülnek a következő, Poznan-i világkupára.