Skip to main content

Május 5-7. között Zágrábban a Világkupa első állomásával indul a nemzetközi szezon. A magyar csapat öt egységből áll. Normálsúlyú egypárevezősben Pétervári-Molnár Bendegúz, és Bertus Kitti, könnyűsúlyú egypárban Galambos Péter, kormányos nélküli kettesben Juhász Adrián, és Simon Béla, kétpárevezősben Ujhelyi Mihály, és Szklenka Bence áll rajthoz.

Pétervári-Molnár Bendegúz

Versenyszám: Férfi egypárevezős

Kor: 30 év

Edző: Molnár Zoltán

Klub: Budapest Evezős Egyesület

Mióta evezel? 2006 óta.

Mi fogott meg az evezésben? A közösség, az egész atmoszférája, és az evezés összetettsége.

Mi volt az első sikered? A 2010-ben négypárevezősben aratott győzelem a Jenuesse Kupán.

Melyik a legemlékezetesebb sikered? A riói olimpia kvalifikációs regatta döntője. Az a pálya nagyon élesen él a fejemben. Az első szezonom volt egypárevezősben, óriási volt a nyomás. Féltávnál még utolsó voltam, aztán egyre jobban ment. Egy lapra tettem fel mindent, és sikerrel jártam.

Kedvenc ételed? Nincsen különösebben kedvencem.

Ki a példaképed? Michael Jordan, evezésben pedig Haller Ákos.

Mit vársz a szezontól? Az olimpiai kvalifikáció megszerzését a világbajnokságon.

Mi a mottód evezősként? Ha valamit csinálunk, akkor azt csináljuk rendesen, és ne félgőzzel, hanem teljes erőbedobással. Ez nem csak az evezésben, hanem az életben is alapfilozófiám.

Bertus Kitti

Versenyszám: Női egypárevezős

Kor: 28 év

Edző: Lőrincz Attila

Klub: Külker Evezős Klub Óbuda

Mióta evezel? Nyolc éves korom óta.

Mi fogott meg az evezésben? A nyüzsgő hétköznapok során alapvetően kikapcsol, ha a vízen vagyok. Csak én vagyok a hajó, a víz, és a nyugalom.

Mi volt az első sikered? Az Országos Bajnokságon tanuló korosztályban egypárevezősben nyert aranyérmem.

Melyik a legemlékezetesebb sikered? A Jeunesse Kupán nyert bronzérem.

Kedvenc ételed? Nincsen.

Ki a példaképed? A szüleim.

Mit vársz a szezontól? Várakozással tölt el az idei szezon. Tökéletes arra, hogy felmérjem a nemzetközi mezőnyt, és önmagamat.

Mi a mottód evezősként? Volt, hogy abbahagytam az evezést, de soha nem azért tértem vissza, hogy nyerjek. A mozgásforma, és a klubom, a “külkeres” csapat miatt tértem vissza a versenyzéshez. Azért edzek, mert szeretem csinálni, a mindennapjaim részévé vált a sport, az evezés.

Galambos Péter

Versenyszám: Férfi könnyűsúlyú egypárevezős

Kor: 36 év

Edző: Rapcsák Károly

Klub: MTK Budapest

Mióta evezel? 2000 ősze óta.

Mi fogott meg az evezésben? Kezdetben a társaság, és az edzések a szabad a levegőn, a vízen.

Mi volt az első sikered? 2002-ben serdülőben kétpárevezősben elért harmadik helyezés.

Melyik a legemlékezetesebb sikered? Sok van hálistennek! A 2019-es Európa-bajnoki győzelmemet emelném ki, ekkor értem el először a legnagyobb céljaim egyikét.

Kedvenc ételed? Pizza.

Ki a példaképed? Felnézek a jelenkori nagy evezősökre, de nincs kimondott példaképem. Fiatalkorom meghatározó versenyzői, a hozzám hasonlóan Vácon nevelkedő két világbajnok: Pető Tibor, és Hirling Zsolt, akiknek szinte ittam a szavait.

Mit vársz a szezontól? Szeretnék ismételten érmekért harcolni könnyűsúlyú egypárevezősben. Meg akarom mutatni, hogy 36 évesen is lehet éremért küzdeni a vb-n, és az Európa-bajnokságon.

Mi a mottód evezősként? Aki nem tud ellazulni, az megfeszülni sem tud.

Juhász Adrián

Versenyszám: Férfi kormányos nélküli kettes

Kor: 33

Klub: Szolnoki Sportcentrum

Edző: Molnár Dezső

Mióta evezel? 2001 óta.

Mi fogott meg az evezésben? A közösség, a természet közelsége.

Mi volt az első sikered? Kisgyerekként nagy élmény volt, hogy az első versenyeimen érmet szereztem, nagyon motiváltak ezek a sikerek.

Melyik a legemlékezetesebb sikered? A 2016-os Európa-bajnoki győzelmünk kormányos nélküli kettesben, és a 2017-es világbajnoki cím kormányos kettesben Bélával, és Vandával.

Kedvenc ételed? Dinnye.

Ki a példaképed? Nincsen.

Mit vársz a szezontól? Az olimpiai kvalifikáció megszerzését. Tavaly voltak jó pályáink, amire alapozhatunk. Egészségesen és nyugalomban szeretnénk készülni.

Mi a mottód evezősként? A csapatunkra is jellemző, hogy bármilyen kilátástalan is a helyzet, fel lehet belőle állni. Ezt már többször is bizonyítottuk. Sok viszontagság után nyertünk Eb-t. Mélyről lehet nagy lendületet venni.

Simon Béla

Kor: 34

Mióta evezel? 1999 decembere óta.

Mi fogott meg az evezésben? Az unokatesómmal kezdtem evezni. Szabad levegőn voltunk, a vízen, egyre jobban esett evezni.

Mi volt az első sikered? 2000-ben megnyertem a mini egypárevezős futamomat az Országos Bajnokságon.

Melyik a legemlékezetesebb sikered? Természetesen a 2017-es világbajnoki cím kormányos kettesben Adriánnal, és a feleségemmel Kolláth Vandával. Minden nap elmegyek az aranyérem mellett, amikor inspirációra van szükségem megnézem a futamot.

Ki a példaképed? Kobe Bryant. Egyfelől kevesen tudják, amit ő tudott, azt a hozzáállást, és küzdeni tudást. Másrészről óriási Lakers-szurkoló vagyok.

Mit vársz a szezontól? Az olimpiai kvalifikáció kivívását.

Mi a mottód evezősként? Nincsen különösebb, de vannak céljaim, amik minden nap levisznek a hajóházba.

Ujhelyi Mihály

Versenyszám: Férfi kétpárevezős

Kor: 21 év

Klub: Vác Városi Evezős Club

Mióta evezel? 2014 óta.

Mi fogott meg az evezésben? A társaság, a közösség, a Duna-part, meg persze a nagybátyám Ujhelyi Peti, aki evezősként az ifi világbajnokságon is indult.

Mi volt az első sikered? A serdülőként nyert országos bajnoki aranyérem négypárevezősben.

Melyik a legemlékezetesebb sikered? A 2020-ban az Ifjúsági Európa-bajnokságon Szabó Gáborral elért 5. hely kétpárevezősben.

Kedvenc ételed? Rakott krumpli.

Ki a példaképed? Itthonról a kétszeres olimpikon Bende, külföldről pedig a Sinkovics-testvérek, akikkel volt alkalmam együtt készülni.

Mit vársz a szezontól? Az U23-as korosztálytól éremmel szeretnék búcsúzni, hosszú távú terveimben az olimpiai részvétel kiharcolása szerepel.

Mi a mottód evezősként? Szeretek versenyezni, meg akarom mutatni mindenkinek, hogy mire vagyok képes.

Szklenka Bence

Kor: 22 év

Mióta evezel? 2012 óta.

Mi fogott meg az evezésben? A társaság, a mozgásforma. Nagybátyám evezett, levitt a klubba, és ott ragadtam.

Melyik volt az első sikered? 2012-ben az Öböl Kupán mini szkiffben ezüstérmet nyertem.

Melyik a legemlékezetesebb sikered? A tavalyi U23-as világbajnokságon elért nyolcadik helyem, és a 2020-ban nyert bajnoki bronzérmem egypárevezősben.

Kedvenc ételed? Tojásos nokedli.

Ki a példaképed? Galambos Peti, és a Sinkovics-fivérek.

Mit vársz a szezontól? Ez az utolsó évem az U23-as korosztályban, döntőt vagy érmet várok magamtól a korosztályos nemzetközi versenyeken.

Mi a mottód evezősként? Meg akarom mutatni, hogy a sok munka nem hiábavaló.

Sok sikert a magyar csapatnak a zágrábi világkupán! HAJRÁ MAGYAROK!