Skip to main content

Mikor kezdtél evezni?2002-ben. Kajakoztam előtte, azt abbahagytam és hiányzott a víz és a versengés.Mikor és miért váltottal könnyűsúlyra?Ifi másodévesként körülbelül 74 kiló voltam, ami nem számított könnyűsúlynak, hisz több volt mint 67,5. De felnőttben alig volt több 2 kilóval a megengedett 72,5 kilógrammnál, ezért nem volt kérdéses, hogy lefogyjak.Valamint Galambos Petivel akkor kezdtünk el dublózni és adott volt, hogy könnyűsúlyban versenyezzünk.Válogatott versenyzést mikor kezdted?Ifjúsági másodévesként hatodik lettem a válogatón és ez arra volt elég, hogy négypárevezősben indulhassunk a Jeunesse-kupán Olaszországban. Negyedik illetve másnap ötödikek lettünk. Már akkor is Galambos Petivel eveztem. A klubedzőm Bene László, a csapat edzője Lakatos Tamás volt. Elégedettek voltunk, mert szoros volt a verseny és nagyon keveset eveztünk együtt.Legbüszkébb eredményed?Természetesen a világbajnoki ezüstérmekre (2007, 2008) vagyok a legbüszkébb, de ami nagyon sokat jelentett számomra, hogy 2006-ban megnyertük Petivel a Duisburgi- nemzetközi regattát, ami a németeknél a nyílt válogató!Tavalyi U23 VB?Év elején voltak kezdeti nehézségek, de a világbajnokságra jó formában érkeztünk. Súllyal minden rendben volt. A pályák jók voltak, nagyon bántó, hogy a döntőben csak egy másodpercen múlt, hogy világbajnokok legyünk. A rajtban lassabbak voltunk, a finis nagyon erős lett. Ez nem volt sajnos elég a győzelemhez.Nagyon el voltunk keseredve, elég soká tudtam feldolgozni, hogy nem sikerült. De az idő multával kezd egyre szebbnek tűnik az ezüstérem. Soha rosszabbat!Jövő évi célok?Nincs most konkrét egység, edzek és meglátjuk mit hoz a válogató.Távlati célok?Jó lenne felzárkózni a felnőtt élmezőnyhöz külföldön, mert nagy a különbség az U23 és a felnőtt között, ha ez sikerül, akkor meg lehet célozni 2012 Londont.Hobby?Zene, foci, színház, Barátaimmal minél több időt együttölteni. Iskola?BGF-KVIFK, Szakirány: Turizmus-vendéglátás német nyelvenSzállodában akarok elhelyezkedni Front Office részleg, rendezvény, bankettek szervezése, majd szállodaigazgató.Írta: zotyo85