Skip to main content
2007. augusztus 29. - 13:20

Varga-Hirling a legjobb 12 között, Bencsik Gábor betegsége miatt lemondta a további versenyzést

Az evezős világbajnokság mai versenynapján a könnyűsúlyú egységek és a szkiffek reményfutamiban és negyeddöntőiben drukkolhattunk a magyar egységeknek.Férfi könnyűsúlyú négypárevezősünk ((Galambos Péter – Vác Városi Evezős Club, Kitka Gergely – Démász Szeged Vizisport Egyesület, Markgrúber Balázs és Zöld Viktor – Csepel Evezős Klub)) teljesítménye a mai reményfutamban sem volt elegendő a továbbjutáshoz, hatodik helyen értek célba, így rájuk legközelebb a vasárnapi B döntő vár. Női könnyűsúlyú kétpárevezősünk (Hajdú Zsuzsanna – Csepel Evezős Klub, Novák Zsófia – Külker Evezős Klub) futama előtti esélylatolgatásoknál sajnos nem voltak bizakodóak az edzők, a lányok futama nagyon erősnek bizonyult. Zsófiék azonban jól kezdtek, végig az ötödik helyen küzdöttek a kubai egységgel, az utolsó ötszáz méteren viszont megelőzték a spanyol csapatot is, így végül negyedik helyen értek célba. Ez a helyezés a C döntőbeli helyezést jelenti számukra, de a versenyzésük alapján a szakemberek elismerően nyilatkoztak róluk.Fiatal (U 23 világbajnokságon negyedik helyezettek voltak az idén) a csapat, további fejlődésük várható, kvalifikációra legközelebb 2008-ban Luzernben lesz esélyük. Férfi könnyűsúlyú kétpárevezősünk Varga Tamás (Démász Bajai Spartacus SC) és Hirling Zsolt (Vác Városi Evezős Club) futamában az olasz és az ausztrál egységgel együtt alkotta hármasban lépett el a mezőny többi tagjától, egységünk taktikusan végig a második helyen evezve, megtartva pozícióját ért célba, kiharcolva ezzel a 12 jutást. Rájuk legközelebb a pénteki középfutam vár, ahol a legjobb 6 közé jutás a cél. Női egypárevezősünk, Szabó Katalin (Vác Városi Evezős Club) a C/D középfutamban kemény ellenfeleket kapott, de nem ijedt meg tőlük, remek, harcos evezéssel végül harmadikként végzett és került a pénteki C döntőbe. Katalin U23 bronzérmesként harcolta ki az idei kvalifikációs világbajnokságon való szereplést, további tervei között az Európa bajnokság részvétel szerepel (Poznan, szeptember 21-23.) Bencsik Gábor torokfájása a tegnapi futama után csak nem akart elmúlni, gyógyszeres kezelés után ma reggel még mindig lázas volt, ezért orvosi javaslatra lemondta a további versenyzést. Részletes eredmények:www.worldrowing.com