Az Olimpiai Reménységek Versenyén kiválóan szerepelt a magyar serdülő válogatott: csapatunk hét aranyéremmel, valamint az összetett pontverseny és a női pontverseny első helyével zárta a lengyelországi Kruszwicában megrendezett viadalt.

Simon Béla, a Magyar Evezős Szövetség szövetségi kapitánya szerint az eredmény nemcsak egy sikeres versenyhétvége visszaigazolása, hanem fontos jelzés a sportág jövőjére nézve is.
– A sportágunk előtt álló egyik legnagyobb feladat, hogy az utánpótlás-nevelést és a tehetséggondozást megfelelő mederbe tereljük. Ezért indítottam el az U17 Development Programot, amely részben hozzájárult ezekhez a sikerekhez – fogalmazott szakvezetőnk.

Nagyon értékes érmek és büszkeség
A szövetségi kapitány kiemelte: az ORV-n elért eredmények azt mutatják, hogy a tudatos, célirányos szakmai munka már rövid távon is kézzelfogható előrelépést hozhat. A magyar csapat nemcsak a pontversenyt nyerte meg, hanem a versenyszámok több mint felében is az élen zárt, ami különösen értékes visszajelzés az U17-es korosztályban.
– Büszkék lehetünk a teljes csapatra. Kiválóan zártuk az ORV-t, de az út itt nem ér véget. Célirányosan kell erőforrásokat helyeznünk erre a korosztályra, hogy tovább épüljön ez a generáció, és később az U19-es, U23-as, valamint felnőtt csapatok kialakítását is segítse – tette hozzá.

A sikerhez természetesen elengedhetetlen volt a sportolók elhivatottsága, az edzők munkája és a klubok mindennapi utánpótlás-nevelő tevékenysége is. Az ORV eredményei alapján azonban egyértelmű: a magyar evezés utánpótlásában komoly lehetőség rejlik.
Gratulálunk a teljes csapatnak, az edzőknek és a felkészítésben részt vevő kluboknak!