Irány az olimpia! Kvótát szerzett Pétervári-Molnár Bendegúz!

Egypárevezősünk harmadik helyen zárt a varese-i Európai Olimpia Kvalifikációs Versenyen, ezzel kivívta a szereplést az idei tokiói nyári olimpiai játékokon!

Pétervári-Molnár Bendegúz egy rendkívül minőségi mezőnyben, óriási csatában a harmadik helyen tudott célba érni a görög Stefanos Ntouskos és az orosz Alexander Vyazovkin mögött az A döntőben, miután a csütörtök délelőtti középdöntőből stabilan továbbjutott.
A szabályok szerint ebben a versenyszámban az első három helyezett kvalifikál, tehát Bendegúz ezzel a szenzációs versenyzéssel biztosította magának az olimpiai részvételt, és Rio után újra ott lesz az ötkarikás játékokon!
Bendi a magyar evezősök első tokiói kvótáját szerezte meg.
Szívből gratulálunk Bendegúznak, és edzőjének, édesapjának, Molnár Zoltánnak!

PR 1 para-egypárevezősben Pető Zsolt harmadik lett a döntőben, ezzel bronzérmet nyert az Olimpiai Kontinenskvalifikációs versenyen a spanyol Javier Reja Munoz és a fehérorosz Maksim Miatlou mögött.
Az paralimpiai kvóta ezzel sajnos nincs meg Zsoltinak, de a májusi luzerni kvalifikációs versenyen újra rajthoz állhat a tokiói szereplésért!
Gratulálunk Zsoltinak és edzőjének, Nagy Gábornak!

Bertus Kitti nagyon jó versenyzéssel megnyerte a női egypárevezősök B döntőjét a tapasztalt bolgár Desislava Angelova előtt, így a 7. helyen végzett az Európai Olimpiai Kvalifikációs Versenyen.
Gratulálunk Kittinek és edzőjének, Lőrincz Attilának!

Szabó Bence és Furkó Kálmán nagyot csatáztak a finn egységgel a férfi könnyűsúlyú kétpárevezősök B fináléjában, ahol a magyar egységnek sikerült felülkerekednie és második helyen célba érni, csupán 24 századdal az észt dubló mögött. Ezzel tehát 8. helyen végeztek Varese-ben a Kontinenskvalifikációs viadalon.
Gratulálunk az egységnek, és felkészítőjüknek, Alföldi Zoltánnak és Molnár Dezsőnek!

Ferencz Panna és Fehérvári Eszter derekasan küzdve sokáig tapadt a mezőny náluk összeszokottabb egységeire, végül a hatodik helyet szerezték meg a könnyűsúlyú kétpárevezősök döntőjében.
Gratulálunk a lányoknak és edzőiknek, Alföldi Zoltánnak és Molnár Dezsőnek!

Végeredmény
Férfi egypárevezős - A döntő
1. Stefanos Ntouskos (Görögország) 06:52.22
2. Alexander Vyazovkin (Oroszország) 06:54.62
3. PÉTERVÁRI-MOLNÁR BENDEGÚZ (MAGYARORSZÁG) 07:01.17
4. Aleksandar Filipovic (Szerbia) 07:02.22
5. Lukas Reim (Ausztria) 07:09.03
6. Onat Kazakli (Törökország) 07:22.70

Férfi PR1 para-egypárevezős - A döntő
1. Javier Reja Munoz (Spanyolország) 09:51.04
2. Maksim Miatlou (Fehérororoszország) 10:06.57
3. PETŐ ZSOLT (MAGYARORSZÁG) 10:24.86
4. Augustas Navickas (Litvánia) 10:27.45

Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős - B döntő
1. Ander Koppel, Elar Loot (Észtország) 06:39.39
2. SZABÓ BENCE, FURKÓ KÁLMÁN (MAGYARORSZÁG) 06:39.63
3. Juho-Pekka Petaejaeniemi, Kasper Hirvilampi (Finnország) 06:42.19
4. Mher Mirzoyan, Paylak Mirzoyan (Örményország) 07:40.57

Női egypárevezős - B döntő
1. BERTUS KITTI (MAGYARORSZÁG) 07:56.37
2. Desislava Angelova (Bulgária) 08:00.95
3. Viktoria Zruttova (Szlovákia) 08:19.13
4. Renoud Liat Lucie (Izrael) 08:34.80

Női könnyűsúlyú kétpárevezős - A döntő
1. Anastasia Lebedeva, Maria Botalova (Oroszország) 07:04.59
2. Zoi Fitsiou, Evangelia Anastasiadou (Görögország) 07:11.14
3. Valentina Cavallar, Louisa Altenhuber (Ausztria) 07:14.63
4. Merve Uslu, Elis Ozbay (Törökország) 07:17.18
5. Evita Bole, Olga Svirska (Lettország) 07:18.02
6. FERENCZ PANNA, FEHÉRVÁRI ESZTER (MAGYARORSZÁG) 07:32.55