Díjaztuk a legjobbakat

A Magyar Evezős Szövetség február 14-én tartotta hagyományos díjátadó gáláját, amelyen az elmúlt évben kiemelkedően teljesítő versenyzőket, edzőket, klubokat ünnepelte. Átadták az Év edzője és klubja díjakat és a nemzetközi megmérettetéseken előkelő helyezést elérő evezősöket is köszöntötték, csakúgy, mint a Sport XXI versenysorozat dobogósait. A gálán a tavalyi Velencei-tavi Masters Világbajnokságon közreműködő hazai versenybírók és segítők munkáját is megköszönték.

A Magyar Sport Házában tartott gálán a megjelenteket Herkules János, a Magyar Evezős Szövetség elnökségi tagja köszöntötte, aki Pignitzky Borbálával, a MESZ főtitkárával együtt gratulált a díjazottaknak.

A díjátadó gálán a 2019-ben legeredményesebb utánpótlás és felnőtt versenyzőinket is köszöntöttük. (zárójelben válogatott versenyzőink klubját jelöljük)

A felnőtt mezőnyből sajnos csak egyetlen evezősnek és edzőnek gratulálhattunk. Galambos Péter és trénere Rapcsák Károly fantasztikus szezont futott 2019-ben, nemhiába kaptak vastapsot a közönségtől.

Felnőtt Európa bajnoki cím, világbajnoki ezüstérem:
Férfi könnyűsúlyú egypárevezős: Galambos Péter (edző: Rapcsák Károly, Vác Városi Evezős Club)

Az Év Edzője 2019 díj négy, Az Év Egyesülete díj három kategóriában talált gazdára.

Az Év Felnőtt Edzője: Rapcsák Károly (Vác Városi Evezős Club)
Az Év Utánpótlás Edzője: Saáryné Pető Tímea (Ferencvárosi Evezős Club)
Az Év Nevelő Edzője: Nagy Gábor (Győri Atlétikai Club)
Az Év Para Edzője: Nagy Gábor (Győri Atlétikai Club)

Az Év Felnőtt Egyesülete: Vác Városi Evezős Club
Az Év Utánpótlás Egyesülete: Csepel Evezős Klub
Az Év Para Egyesülete: Győri Atlétikai Club

A díjátadó gálán a 2019-ben legeredményesebb utánpótlás versenyzőinknek is gratuláltunk (zárójelben válogatott versenyzőink klubját jelöljük)

Olimpiai Reménységek Versenye (Velencei-tavi Evezős Pálya) aranyérmes
Férfi egypárevezős

Somogyi Dávid (edző: Saáryné Pető Tímea; Ferencvárosi Club)

Férfi kormányos négyes
Bujtás Bence, Budai Gergely, Kósa András, Kovács Sándor, kormányos: Belovai Attila (edző: Simon Tamás; MTK, Szegedi Vízisport Egyesület)

Férfi nyolcas
Nagy Gergely, Kovács Gergő Ferenc, Belán Bendegúz, Nagyszokolyai Áron, Gosztola Balázs, Fernandez Kiss Dávid, Kósa András, Kovács Sándor, kormányos: Babai Márton István (edző: ifj. Pergel László; Csepel Evezős Klub, Szegedi Vízisport Egyesület, Győri Atlétikai Club, Ferencvárosi Evezős Club)

Női kettes
Pogány Ingrid, Ferencz Panna (edző: Molnár Dezső; Tisza Evezős Egylet)

Ifjúsági válogatottunk egységei az esseni Eb-n és a tokiói világbajnokságon értek el kiemelkedő eredményt.

Ifjúsági világbajnokság 4. hely, Ifjúsági Európa-bajnokság 7. hely, Héraklész Program egyéni sportok, nők 6.hely
Női egypárevezős

Siska Bettina (edző: Halmainé Mészáros Éva; Arrabona Evezős Klub)

Ifjúsági Világbajnokság 5. hely, Ifjúsági Európa-bajnokság 5. hely
Férfi nyolcas

Juhász Tamás, Király Miklós, Ujhelyi Mihály, Szabó Gábor, Rakonczai Péter, Koncsik Dominik, Pajor Krisztián, Szász Gergely, kormányos: Király Anna, tartalék: Pálfai Csikó (edző: Dani Zsolt; Vác Városi Evezős Club, Szegedi Vízisport Egyesület, Csepel Evezős Klub, Külker Evezős Klub, MTK)

Ifjúsági Európa-bajnokság 6. hely
Női nyolcas

Kas Natália, László Kíra, Mile Anna, Daka Zsófia, Fehérvári Eszter, Stinner Kamilla, Sztoján Beatrix, Pilisy Zsanett, kormányos: Pintér Dorina (edző: Saáryné Pető Tímea; Vác Városi Evezős Club, Kalocsai Sport Egyesület, Külker Evezős Klub, Szegedi Vízisport Egyesület, Győri Atlétikai Club, Ferencvárosi Evezős Club)

Ifjúsági Európa-bajnokság 10. hely
Női kétpárevezős

Galcsó Flóra, Elek Boróka (edző: Ficsor László; Ferencvárosi Evezős Club, Danubius Nemzeti Hajós Egylet)

U23-as egységeink sarasotai vb-n és a ioanninai világbajnokságon szereztek emlékezetes pillanatokat.

U23 Európa-bajnoki cím, U23 világbajnoki bronzérem, Héraklész program, egyéni sportok, férfi csapatok 3. hely
Férfi könnyűsúlyú kettes
Furkó Kálmán, Szabó Bence (edző: Molnár Dezső, Alföldi Zoltán; Tisza Evezős Egylet, Győri Atlétikai Club)

U23 világ-, és Európa bajnoki bronzérem
Női kétpárevezős
Gadányi Zoltána, Preil Vivien (edző: Molnár Zoltán; Budapest Evezős Egyesület)

U23 Európa-bajnokság 4. hely
Férfi kétpárevezős

Ács Kristóf, Bácskai Máté (edző: Mácsik Miklós; Vác Városi Evezős Club)

U23 Európa-bajnokság 5. hely, U23 világbajnokság 8. hely
Férfi nyolcas

Hopp Márton, Gerei Tamás, Kiss Norbert, Dobai Tamás, Király Csaba, Kunstár Márk, László Péter, Szlovák Rajmund, kormányos: Szalkai Ádám, csere: Porvázsnyik Patrik; az Eb-n Szlovák Rajmund helyett Szabó Márton, de a döntőben Kiss Norbert és Szabó Márton helyett Furkó Kálmán és Szabó Bence ült az egységben (edző: Tevesz László, Eb-n: Molnár Dezső, felkészítő edző: ifj. Pergel László; Műegyetemi Evezős Club, Szegedi Vízisport Egyesület, Győri Atlétikai Club, Csepel Evezős Klub)

U23 Európa-bajnokság 5. hely
Női könnyűsúlyú kettes

Balogh Zsófia, Végh Nóra (edző: Bartos Nándor; Bajai Spartacus Sport Club)

Férfi kettes
Porvázsnyik Patrik, Papp Benedek (edző: Schneider Henrik, Bene László; Csepel Evezős Klub)

Női négypárevezős
Zsiros Janka, Benda Orsolya, Molnár Anna, Szili Dorina (edző: Lőrincz Attila; Budapest Evezős Egyesület, Vác Városi Evezős Club, Ferencvárosi Evezős Club)

Négy para-evezősnek gratulálhattunk 2019-es eredményei kapcsán, vastaps zúgott nekik a Magyar Sport Házában.

Evezős Ergométeres világ-, és Európa-bajnoki cím
Férfi PR1: Pető Zsolt (edző: Nagy Gábor; Győri Atlétikai Club)

Evezős Ergométeres világbajnoki ezüst-, Európa-bajnoki bronzérem
Női PR2: Nagy Ráhel (edző: Márton Gábor; Pető SE)

Evezős Ergométeres világbajnoki bronz-, Európa-bajnoki ezüstérem
Férfi PR3: Polyák Norbert (edző: Márton Gábor; Pető SE)

Evezős Ergométeres világbajnoki bronzérem, INAS World Games aranyérem
Férfi PR3-ID: Tóth Balázs (edző: Simon Tamás; MTK)

A Sport XXI versenysorozat dobogósai

Leány 11 év
1. Demkó Janka (edző: Sehr Miklós Balázs) Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület
2. Kulcsár Nóra Krisztina (edző: Sinka Flóra-Pergel László-Papp Zsófia) Csepel Evezős Klub
3 Vithalm Panna Diána (edző: Szalontai Zsolt) Külker Evezős Klub

Fiú 11 év
1. Kup Barnabás Botond (edző: Papp Zsófia, Pergel László) CSEK
2. Franca Bálint Nimród (edző: ifj. Pergel László) CSEK
3. Kaluber Zénó (edző: Papp Zsófia, Pergel László) CSEK

Leány 12 év
1. Kulcsár Zita (edző: Papp Zsófia, Pergel László) CSEK
2. Borsodi Csepke (edző: Sinka Flóra) CSEK
3. Kiss Orsolya (edző: Sehr Miklós Balázs) MVSE

Fiú 12 év
1. Drávucz Dániel (edző: Rácz Milán) Szolnoki Sportcentrum
2. Csutorás Balázs (edző: Papp Zsófia, Pergel László) CSEK
3. Tóth Noel (edző: Papp Zsófia, Pergel László) CSEK

Leány 13 év
1. Nagy Zsófia (edző: Illés László, Vida Erik), Pro Rekreatione
2. Lukácsovics Enikő (edző: Székely Balázs-Simon Tamás) MTK
3. Szász Mirtill Kamilla (edző: Sinka Flóra-Pergel László-Papp Zsófia) CSEK

Fiú 13 év
1. Demkó Mátyás (edző: Sehr Miklós Balázs) MVSE
2. Varga Patrik (edző: Sehr Miklós Balázs) MVSE
3. Hegedüs Ádám (edző: Sehr Miklós Balázs) MVSE

Leány 14 év
1. Nagy Csenge (edző: Sinka Flóra) CSEK
2. Kovács Eszter (edző: Rácz Milán) Szolnoki Sportcentrum
3. Domokos Dóra (edző: Sinka Flóra) CSEK
Tamás Abigél (edző: Németh Zoltán) Kalocsai Sport Egyesület

Fiú 14 év
1. Andi Ábris (edző: Papp Zsófia-Pergel László) CSEK
2. Kunstár Simon Mátyás (edző: Dani Zsolt) Szegedi Vízisport Egyesület
3. Reményi Benedek (edző: Horváth Eszter) Budapest Evezős Egyesület-Csepel Evezős Klub

A Sport XXI versenysorozat edzői versenye (a legtöbb dobogós tanítvány)
1. Papp Zsófia, Pergel László (Csepel Evezős Klub) 8-8 versenyző
2. Sehr Miklós Balázs (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület), Sinka Flóra (CSEK) 5-5
3. Rácz Milán (Szolnoki Sportcentrum) 2
4. Dani Zsolt (Szegedi Vízisport Egyesület), Horváth Eszter (Budapest Evezős Egyesület-Csepel Evezős Klub), ifj, Pergel László (CSEK), Németh Zoltán (Kalocsai Sport Egyesület), Szalontai Zsolt (Külker Evezős Klub), Simon Tamás, Székely Balázs (MTK), Illés László, Vida Erik (Pro Rekreatione)

A Sport XXI versenysorozat klubversenyének élmezőnye:
1. Csepel Evezős Klub 373 pont
2. Szegedi Vízisport Egyesület 185 pont
3. Győri Atlétikai Club 162 pont

Köszöntötték Szierer János felnőtt szövetségi kapitányt és Lőrincz Attila utánpótlás szövetségi kapitányt, de a Díjátadó gálán a Magyar Evezős Szövetség a Masters Világbajnokságon közreműködő magyar versenybírók és a rendezvényt segítők munkáját is megköszönte.

Versenybírók:
Bajcsi Bertold, Bárány Attila, Bene Viktória, Bersényi Ágoston, Duboviczki Zsuzsanna, Epervári Mónika, Fehérvári Imre, dr. Geréby Zsuzsanna, Jenei Zsuzsanna, Klucsai Róbert, Kup Katica Anna, Martonné Schwender Zsuzsanna, Mészáros László, Onuska Gábor, Pénzes László, Raffaj Katalin, Stegmayer Éva, Stubenvoll Péterné, Tikvicki Natália, Toplak Roland, Varga Veronika, Windisch Mária.

Segítők:
Borsos Miklós, Czucz Bálint, Csépányi Anikó, Dr. Domonkos Anna, Illés László, Kisfaludi Júlia, Mahler Dani, Mátyók Heni, Mészáros Judit, Molnár Kitti, Németh Krisztián, Orbán Gergő, Pignitzky Ágota, Rakitay Zsuzsanna, Simon Tamás, Szabados Zsófi, Szlovák Bence, Szántó Éva, Szász Ákos, Vida Erik.

A gálán adták át azt a szobakerékpárt, amelyet a legtöbb önkéntest szervező klub javára ajánlottak fel a Masters Világbajnokság szervezői. Az értékes eszközt a Pro Rekreatione vihette haza.

Hír kategóriák: