Még egy lépés a nagy menetelés előtt

Július 18-a és 21-e között – a Velencei-tavi pályán - rendezi a Magyar Evezős Szövetség a 114. országos bajnokságot, melyen vízre száll a teljes magyar mezőny, köztük azok is, akik hazánkat képviselik majd a közelgő világversenyeken.
Az idén 120. születésnapját ünneplő szövetség azért választotta helyszínnek a Velencei-tavat, mert a megszokott szegedi pályán -július utolsó hetében - Sárkányhajó-világbajnokságot rendeznek, így Maty-ér foglalt.
Az országos bajnokság már nem válogató a versenyt követő nemzetközi megmérettetésekre, hiszen az elnökség már korábban elfogadta az U23-as, az ifjúsági világbajnokságra és a Jeunesse-kupára jelölt versenyzők névsorát. A felnőtt vb-n induló csapatot, az országos bajnokság alatt – de nem az ott elért eredmények alapján – jelöli ki a szövetség elnöksége.
A négynapos felnőtt, utánpótlás, masters és paraevezős országos bajnokságon ezer versenyző - mintegy kettőezer-ötszáz beülő – indul az érmekért.
Az ob után a legkevesebb pihenő az U23-s csapatnak jut, hiszen Ausztriában, Linz-Ottensheimben, július 24-én kezdődik a világbajnokság, ahová július 23-án kedden indul a küldöttség a Csepel EK evezős telepéről.

 
Versenyzők:
Matyasovszki Dániel      FFks 2x    Szegedi VE
Pozsár Bence                FFks 2x    Szegedi VE
Matheisz /Elekes           FF 1x        Mohácsi TE/ Budapest EE
Pétervári M Bendegúz  FF 2x        Budapest EE
Papp Gergely                FF 2x        Budapest EE
Vermes Péter                FFks 2-    Bajai SSC
Bodrogi István               FFks 2-     Bajai SSC
Szigeti Roland               FFks 4-     Győri VSEK
Bártfai Péter                  FFks 4-     Győri VSEK
Vallyon Bence              FFks 4-     Tisza EE
Novák Edvin                  FFks 4-     Tisza EE
Bálint Sára                     NFks2x     Szegedi VE
Bene Dorottya              NFks2x      Danubius NHE                   
Vancsura Bendegúz     FF 2-        Bajai SSC     
Csányi Péter                 FF 2-         Bajai SSC
Gyimes Krisztina          NF 1x        Danubius NHE
Tamás Bence               FFks 1x    Kalocsa SE   
 
Az Ifjúsági világbajnokságot Litvániában, Trakaiban rendezik, augusztus 7-11. között.
 
Versenyzők:
Priváczki Ákos               FI  2x        Szegedi VE
Jenei Domonkos           FI  2x        Ferencvárosi EC    
Bakaity Attila                  FI  2-         Győri VSEK
Krenák Mihály                FI  2-         Győri VSEK
Kovács Zsófia               NI 8+         Szegedi VE
Bük Viktória                   NI 8+         Szegedi VE
Horváth Kitti                   NI 8+         Danubius NHE
Adonyi Sarolta               NI 8+         Szegedi VE
Furdek Mária                  NI 8+         Szegedi VE
Polivka Dóra                  NI 8+         Danubius NHE
Papp Zsófia                   NI 8+         Szegedi VE
Krajcár Lilla                    NI 8+         Szegedi VE
kormányos:
Balázs Luca                   NI 8+         Szegedi VE
 

Az augusztus elején megrendezésre kerülő Jeunesse Kupa előtt, a keret tagjai edzőtáborozáson vesznek részt Dunavarsányban.

 
Versenyzők:
Bertus Kitti              NI 1x              Csongrádi VE
Szegedi Tamás      FI 1x              Ferencvárosi EC
Bedők Gergely       FI 2x              Győri VSEK
Pásztor András      FI 2x              Csepel EK
Vancsura Bodó      FI 4-               Bajai SSC
Balogh Dávid         FI 4-               Bajai SSC
Pistár Miklós          FI 4-               Ferencvárosi EC
Saáry László          FI 4-               Ferencvárosi EC

 
A felnőtt világbajnokság helyszíne Csungju (Dél-Korea), időpontja augusztus 25-szeptember 1.    
       
Jelöltek:
Széll Domonkos              F 1x             Csepel EK
Juhász Adrián                  F 2-              Tisza EE
Simon Béla                      F 2-              Tisza EE
Galambos Péter              Fks 1x         Vác VEC
Németh Szabolcs            ASM 1x       Arrabona EK
Lengyel Mónika               ASW 1x      Arrabona EK