Skip to main content

2014. május 30 és június 1-je között a szerbiai Belgrád városában tartották meg az idei év felnőtt Európa Bajnokságát. A magyar csapat 5 egysége közül a női könnyűsúlyú egypár evezős egységben induló Bene Dorottya tudta magát beverekedni az “A” döntőbe, a többiek “B” döntős és “C” döntős eredményekkel tértek haza.

Mint ahogy már arról korábban beszámoltunk a Danubius NHE versenyzője Bene Dorottya egyedüli magyarként jutott “A” döntőbe az Európa Bajnokságon. A legjobb hat közé olyan sportolók jutottak, akik a 2013-as EB-n is érmesek voltak, de volt közöttük felnőtt Világ Bajnokságon és/vagy U23 Világ Bajnokságon érmet szerző evezős is. Ebben az igen erős mezőnyben Dorottya az első 500 méter megtétele után a második helyen állt, sőt a 2000 méteres táv felénél is a harmadik helyen evezett. A második 1000 méter azonban a Dorottyánál több nemzetközi rutinnal rendelkező versenyzőknek jobban sikerült, és végül alig lemaradva az élen állóktól a hatodik helyen evezett át a célvonalon. A versenyszámot a tavalyi U23 VB és felnőtt EB győztes görög versenyző, Aikaterini Nikolaidou nyerte. Összességében elmondható, hogy Dorottya rendkívül bátran versenyzett, és az eredménye nagyon ígéretes a jövőre nézve.

“A” DÖNTŐ: 1. GRE 7:33.12; 2. NED 7:34.95; 3. GER 7:35.86;……6. HUN 7:39.31

A férfi könnyűsúlyú egypár egységben induló Matyasovszki Dániel vasárnap a “B” döntőben volt érdekelt. Dani eddig könnyűsúlyú kétpárban készült és versenyzett, mindössze alig egy hónapja ült át egypár evezős egységbe. Az EB vasárnapi “B” döntőjében az első 500 métert szinte azonos időkkel teljesítették a versenyzők (1,5 másodpercen belül érkeztek a táv első negyedéhez), majd Dani 1000 métertől kezdve a negyedik helyen haladt, s végül az erős hajrájának ellenére is megőrizte ezt a pozíciót, ezzel pedig összesítésben a 10. helyen végzett.

“B” DÖNTŐ: 1. GRE 7:00.16; 2. SRB 7:02.38; 3. SLO 7:02.99; 4. HUN 7:04.22…..6. TUR 7:14.03

Férfi könnyűsúlyú kétpár egységben a Galambos Péter – Csepregi Gábor összeállítású egység szintén a 7-12. hely valamelyikéért harcolt az EB vasárnapi napján. Az első 500 méteren alig 1 másodperccel az első helyezettől haladtak, majd az ötödik helyre csúsztak vissza, végül az ötödik helyen eveztek át a célvonalon is.

“B” DÖNTŐ: 1. GRE 6:17.9; 2. POL 6.18.31; 3. GBR 6:20.20;4. CZE 6:21.47; 5. HUN 6:23.81; 6. 6:31.86

Férfi könnyűsúlyú kormányos kettesben a Vermes Péter – Lőrinczy Péter alkotta kettes az EB utolsó napján az előfutamukban evezett időhöz képest, hasonló időeredménnyel, a “B” döntő 6. helyén végeztek, ezzel pedig összesítésben a 12. helyen zártak az Európa Bajnokságon.

“B” DÖNTŐ: CZE 6:33.29; 2. TUR 6:35.3; 3. AUT 6:39.65;……6. HUN 6:52.0

Mint ahogy már arról korábban beszámoltunk, a Simon Béla, Juhász Adrián, Tari János, Széll Domonkos összeállítású férfi kormányos nélküli négyes egységünk a “C” döntő 2. helyén végzett még a szombati versenynapon, ezzel pedig az összesítettben 14. helyen zártak.

“C” DÖNTŐ: 1. TUR 6.05.64; 2. HUN 6.06.46; 3. POL 6:08.29……….

Az “A” döntőket ITT vissza lehet nézni.

Minden versenyzőnek és felkíszítőjének gratulálunk és további sikeres felkészülést kívánunk!