Skip to main content
2007. február 26. - 17:20

3 új országos csúcs a felnőtteknél

A Mohácsi Városi Sportcsarnok adott otthont az evezősök hagyományos téli bajnokságának, a 17. alkalommal megrendezett Concept 2 Evezős Ergométer Bajnokságnak. (rendezők: Magyar Evezős Szövetség és Mohácsi Torna Egylet). A sportcsarnok kitűnő körülményei között egészen kiváló eredmények születtek.A szakemberek számára az itt nyújtott teljesítmények a felkészülés ezen szakaszában a versenyzők állapotáról nagyon fontos információt adnak. A figyelem középpontjában ez alkalommal is felnőtt férfi kategória versenyei voltak. A mezőnyben két világbajnok – Haller és Pető, valamint számos fiatal tehetség, többek között a 2006. évi U23 világbajnokságon 4. helyezést elért négypárevezős tagjai is ott voltak. A rajttól a célig vezetett Dr. Haller Ákos (Démász Szeged Vízisport Egyesület), a győzelem és a 2007. évi ergométeres bajnoki cím most is őt illeti. Időeredménye, igaz  3 másodperccel elmarad saját, korábbi országos csúcsától (05:49,2 – Haller 2004), kiválónak mondható. A többiek végig szorosan a nyomában voltak, 1500 méterig Erdélyi Zsolt volt a második, míg Pető Tibor a harmadik, de az utolsó pár száz méteren változott köztük a sorrend. Pető Tibor (Vác Városi Evezős Club) klasszisát igazolta az a finis, melyben az összes tartalék erejét mozgósítva, felzárkózott Haller mögé, megszerezve az ezüstérmet, míg Erdélyi (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) hajója harmadikként „tűnt el” a képernyőre kivetített pálya célvonalában, ezzel ő  – mivel a férfi normálsúlyban is, az indulók száma miatt az U23 kategóriában külön hirdetnek bajnokot – az U23 kategória győztese lett. Az idei verseny erősségét és a fiúk jó formáját bizonyítja, hogy négyen is 6 percen belüli időt húztak. A második futamban induló Dr. Kónya Gábor került még be az „ötpercesek” klubjába ezzel megszerezve a bronzérmet. BencsikGábor (Mohácsi Torna Egylet), aki egypárevezősben készül a müncheni kvalifikációs világbajnokságra, 06:01,7 idővel, hazai közönség előtt, a nyílt kategória negyedik helyén zárta a versenyt.A férfi könnyűsúlyúaknál, mondhatjuk, papírforma eredmény született. A 2005-ös év világbajnokai maguk mögé utasították a mezőnyt. Varga Tamás (Démász Bajai SVSC) győzött, Hirling Zsolt (Vác Városi Evezős Club) a második. Mindketten eddigi egyéni legjobbjukat húzták, ez Varga Tamás esetében országos rekordot is jelent. Az U23-as korosztály eredményét külön értékelték, ahol a győztes Varga Tamás Csaba (Ferencvárosi Evezős Club) a könnyűsúlyúak összesített versenyének 3. helyezettje.A hölgyek normálsúlyú kategóriájának versenyében a három legesélyesebb versenyző, a tavalyi vb-n 9. helyen végzett Verőci Lídia és párja Kónya Alíz, valamint az U23 világbajnokságon egypárevezősben 4. helyezett Szabó Katalin is rajthoz állt. Szabó Kata, egy hete tért vissza egy sevillai nemzetközi edzőtáborból, kirobbanó formában volt. 06:44,5 szenzációs időeredménnyel nyert, mintegy nyolc másodpercet javítva saját, 2006-ban felállított országos csúcsán (06:52,5 – Szabó 2006). Verőci Lídia (Mohácsi Torna Egylet) végzett a második, míg Kónya Alíz a harmadik helyen.A női könnyűsúlyban Dr. Alliquander Anna (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) igazi, téli csúcsformában versenyzett, 1 másodperccel megjavította saját, 1999 óta fennálló országos csúcsát. A második helyre Hajdú Zsuzsa (Csepel Evezős Klub) ért be, harmadik pedig Lajkó Zsuzsa (Külker Evezős Klub) lett.EredményekFelnőttekFérfiak (Nyílt kategória)1. Dr. Haller Ákos (Démász Szeged Vízisport Egyesület)  05:52,52. Pető Tibor (Vác Városi Evezős Club)    05:55,03. Dr. Kónya Gábor (Démász Szeged Vízisport Egyesület)  05:58,2Férfi U231. Erdélyi Zsolt (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)   05:56,92. Márton Gábor (Démász Szeged Vízisport Egyesület)  06:00,83. Szabadkai Olivér (Ferencvárosi Evezős Club)   06:06,7Férfi KönnyűsúlyVarga Tamás (Démász Bajai SVSC)     06:08,5Hirling Zsolt (Vác Városi Evezős Club)    06:17,2Horváth László (Műegyetemi Evezős Club)    06:28,0Férfi U23 KönnyűsúlyVarga Tamás Csaba (Ferencvárosi Evezős Club)   06:20,0Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club)    06:23,2Markgruber Balázs (Csepel Evezős Klub)    06:30,2 Nők (Nyílt kategória)1. Szabó Katalin (Vác Városi Evezős Club)    06:44,52. Verőci Lídia (Mohácsi Torna Egylet)    07:00,43. Kónya Alíz (Démász Szeged Vízisport Egyesület)  07:08,9Női KönnyűsúlyDr. Alliquander Anna (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)  07:06,3Hajdú Zsuzsa (Csepel Evezős Klub)     07:19,5Lajkó Zsuzsa (Külker Evezős Klub)     07:32,2Mohács, 2007. február 24.Szántó Éva